Netflix Dizileri – En İyi 29 Netflix Orijinal Dizisi 2018

Son Yılların En Popüler Netflix Orijinal Dizileri Listesi

9.293

Türlerine göre dizi önerileri listelerimizden farklı olarak bu defa en iyi Netflix dizileri listesi ile karşınızdayız.Son yıllarda karşımıza çıkan kaliteli yapımların Netflix orijinal dizileri olması nedeniyle böyle bir liste oluşturmayı gerekli bulduk.

Listeyi bu defa IMDB popülaritesine göre değil, karışık olarak hazırlamak istedik.Zaten listede yer alan diziler, bir çok izleyici tarafından kabul görmüş kaliteli yapımlardan oluşuyor.

Netflix dizileri listesi, platformun orijinal dizilerini içeriyor.İçerisinde en yeni 2018 yapımı Netflix dizileri de var, daha önce yayınlamış ve yayından kaldırılmış dizilerde mevcut.

Bildiğiniz gibi Netflix sadece dizi yayınlamıyor aksine filmleri ve belgeselleri de var.Belgeselleri için diyeceğim bir şey yok ama filmleri henüz yeterinde ses getirmiş değil.Fakat dizi sektöründe, artık bir numara olarak görünüyor.Yakın zamanda diğerleri için de bir atak olacaktır.

2018 yapımı en çok merak edilen yabancı diziler hakkında da bir liste oluşturduk.İlgilenirseniz listeye bakabilirsiniz.

Netflix kısa süre önce ülkemizde de yayınlanmaya başlandı.Şu sıralar ilk ay ücretsiz olarak platformu deneyebilirsiniz.Hatta listemiz de yer alan bir çok diziyi bu ay içerisinde ücretsiz olarak izleme şansınız var.

1 Stranger Things

Stranger Things

En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan Stranger Things, korku, dram ve fantastik ögeleri içerisinde barındıran son yılların en heyecan verici yabacı dizilerinden biridir.

Dizi konusu : Herkesin birbirini tanıdığı Montauk adındaki küçük bir kasabada bir çocuk ortadan kaybolur ve bu sakin kasaba bir anda tuhaf şeylerin olmaya başladığı bir merkez haline gelir.Kasabanın çevresinde karanlık devlet ajanları, doğaüstü güçler belirmeye başlar.Kaybolan çocuğun annesi, arkadaşları ve kasabaya gelen tuhaf bir kız çocuğu, kaybolan çocuğu bulmak için doğaüstü güçlerle mücadele girecek.

Ülkemizde Tuhaf Şeyler olarak gösterilen dizi, 2016 yılında yayınlanmaya başlayan, son yılların popüler platformu Netflix orijinal dizisidir.

2 Orange is the New Black

Orange is the New Black

Komedi, suç ve dram türlerini içerisinde barındıran Orange is the new black, 2013 yapımı başarılı bir Netflix dizisidir.

Dizinin ana karakteri olan Piper Chapman, kendi halinde, güzel, eğlenceli bir hayatı olan, anlayışlı bir ailesi olan ve nişanlı genç bir kızdır. Piper’ın hayatı, yıllar önce üniversitede işlediği bir suç yüzünden değişecektir. Yıllar önce uyuşturucu taşıdığı gerekçesiyle tutuklanan Piper, hapse girer. Hapse girmeden yaşadığı kusursuz hayatın, hapse girdikten sonra aslında hiç de öyle olmadığını anlaması ise uzun sürmeyecektir. İlk zamanlarda hapishane yaşantısını benimseyemese de, zaman içinde kendisinde büyük değişimlere neden olacak olaylar ile karşı karşıya kalacaktır. Gerçek hayatındaki birçok şeyden gitgide uzaklaşan Piper, hapishanede çok farklı kişilerle arkadaşlık kuracak ve kendini yeni baştan tanımaya ve şekillendirmeye başlayacaktır.

3 American Vandal

American Vandal

Bir suç ve komedi türünde bir dizi olan American Vandal, aksiyonun yanında eğlenceli sahneler de içeren 2017 yapımı Netflix dizisidir.

Konusu: Olayın geçtiği üniversitede bir sabah 27 arabaya birden erkek cinsel organı içeren bir süsleme yapılmıştır. Oldukça çocuksu görülen bu şakayı yapanlar ortaya çıkarılmak ve cezalandırılmak istenmektedir. Olayın en büyük şüphelisi olarak görülen Dylan Macwell, kendisine yöneltilen hiçbir suçlamayı kabul etmemektedir. Suçluların ortaya çıkarılması için Dylan, araştırmacı ekiple birlikte ortak olarak hareket etmeye başlar. Dizi boyunca arabalara erkek cinsel organını kimin çizdiği araştırılmakta ve bu süreç hem aksiyonlu hem de eğlenceli bir şekilde izleyenlere her bölümde aktarılmaktadır.

4 Mindhunter

Mindhunter

Gerilim, polisiye ve aksiyon türünde bir dizi olan Mindhunter, 1970’li yıllarda geçen Netflix orijinal dizisidir.

Konusu:  FBI ajanı olan Holden Ford ve ortağı, seri katilleri ve sapıkları soruşturmaktadır. Ajan Ford, suçluların psikolojisini daha iyi anlayabilmek ve onları kendileri gibi düşünerek daha kolay yakalayabilmeyi planlayan bir ajandır. Bu nedenle psikolog ve psikiyatriden suç ile ilgili tanımlamaları ve bilgileri almaktadır. Suç ve suçun neden işlendiği üzerine psikolojik tanımlamalar yapan ajan Ford, böylelikle olaylara suçluların gözünden bakarak onları daha kolay yakalama ve suçları işlemeden onlardan önce hareket ederek suçu önleme düşüncesinde hareket etmektedir. Ajan Ford bu tezini dizi boyunca suçlularla olan mücadelesinde kullanmakta ve buna göre olaylar yaşamaktadır.

5 Unbreakable Kimmy Schmidt

Unbreakable Kimmy Schmidt

Yer yer dram unsurlarını da barındıran Unbreakable Kimmy Schmidt, komedi türünün başarılı örneklerinden biridir.

Dizi, birbiriyle alakası olmayan ve farklı karakterlere sahip 4 kadın, bir papazın onları kandırması ile yeraltı mahzenine kapatılması sonrası yaşanan komik olayları ele almaktadır. Papaz, kıyametin koptuğunu ve yeryüzünde kimsenin kalmadığını söyleyerek kandırdığı 4 kadını, mahzene kapatır. Bu kadınlar mahzene kapatıldıktan 15 sene sonra polisler tarafından kurtarılmakta ve aslında kendilerine yalan söylendiğini görmektedir. 4 kadının, 15 yıl aradan sonra dünyaya ve hayata yeniden adapte olmaya çalışmaları eğlenceli ve komik bir dille anlatılmaktadır. Farklı karakter ve yaşlardaki bu 4 kadının 15 yıl aradan sonra kurtarıldıktan sonraki maceraları, dizinin her bölümünde eğlenceli bir şekilde işlenmektedir.

Dizi, 2015 yılında Netflix dizisi olarak sezonu açmıştır.

6 Master of None

Master of None

Son dönemlerin komedi türündeki en başarılı Netflix dizilerinden olan Master of None, 30’lu yaşlarına gelmiş bir aktörün, sinema sektöründe ayakta kalma savaşını eğlenceli bir dille anlatıyor.

Dizinin birbirini takip eden bir konusu bulunmuyor. Her bölümde ayrı bir konu ele alınarak, aktörümüzün başından geçen olaylar anlatılıyor. Dizinin ana karakteri olan Dev’in yaşam tarzı, düşünceleri, hisleri ve sinema ile ilgili başından geçen olaylar her bölümde eğlenceli ve komik bir şekilde işlenmekte. Dev’in bu süreçte arkadaşları ve ailesi ile olan ilişkisi de dizi bölümlerinde detaylı olarak işlenmekte. Ailesi ve arkadaşlarıyla sıkı bağları olan Dev, sinema sektöründe ayakta kalabilmek ve yapımlardan rol kapabilmek için amansız bir mücadele vermektedir.

7 Glow

Glow

Glow, 1900’lü yılların sonlarını anlatan gençlik üzerine dram türünde 2017 Netflix orijinal dizisidir.

Konusu : Hollywood’da kendine yer bulamayan 12 kadının maceraları dizi boyunca konu edilmektedir. Bu 12 kadın, televizyon ekranlarında yayınlanacak olan güreş programına katılırlar. 12 kadının her birinin ayrı ayrı hikayesi ve düşledikleri bir gelecek vardır. dizi boyunca bu hikayeler 12 kadının gözünden işlenmektedir. Dizinin ana karakteri olan Ruth, kendisi gibi dibi görmüş fakat hayalleri olan 11 kadınla birlikte yükselmeye ve bir yıldız olmaya kararlıdır. Özellikle 1980’li yıllardan esintiler sunan dizi, 12 kadının kendi düşleri için olduğu kadar, birbirleri için de ne denli fedakarlık gösterebildiğini anlatmaktadır. Kadınlar, güreş müsabakaları boyunca aslında erkekler gibi güçlü ve dirayetli olabildiklerini gösterebilmektedir.

8 Everything Sucks

Everything Sucks

Komedi türünde gençlik dizisi olan Everything Sucks, 1996 yılında Oregon’da geçmektedir. Netflix dizisi 2018 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Dizide, liseye yeni başlaya gençlerin başından geçen olaylar komik bir dille anlatılmaktadır. Günlerinin büyük bölümünü okulda geçiren öğrenciler, bu durumu çok daha eğlenceli ve çekilebilir kılmak için yollar aramaktadır. Okulun video kulübüne katılmaya karar veren 3 arkadaş, bir diğer kulüp olan drama kulübü öğrenciler ile çekişmeye girer ve birbirlerine düşmanlık beslerler. Daha sonra kendini affettirmek isteyen video kulübü öğrencileri, ortak bir film çekmeyi teklif eder. Böylelikle ortak film işine giren iki grubun eğlenceli ve komik maceraları başlayacaktır. Dizi, 1990’lı yılların eğlenceli ve sade günlerini izleyenlerine yaşatmaktadır.

Komedi, dram türünün seçkin örneklerinden olan dizi, Netflix üzerinde yayınlanmaktadır.

9 Godless

Godless

1800’lü yılların sonunda geçen, Western ve dram türündeki Godless, türünün en başarılı 2017 Netflix dizileri arasında gösterilmektedir.

Dizinin konusu : Bölgede yaşayan herkesin korktuğu ve çekindiği haydut Frank Griffin, başında olduğu çetesiyle birlikte soygunlar yapmaktadır. Kendisine ve çetesine karşı koyanları hiç düşünmeden öldüren Frank, yaptığı katliamlarla da etrafa gözdağı vermektedir. Bir soygun sırasında, en çok güvendiği elemanı olan Roy tarafından ihanete uğrayan Frank, diğer çete üyeleriyle birlikte Roy’un peşine düşer. Roy ise kadınların daha çok yaşadığı bir kasabaya sığınmıştır. Bu dakikadan sonra Roy ve Frank arasında kovalamaca başlayacaktır. Bu kasabada Alice adında bir kadınla taşınan Roy, Alice’in oğlu ile oldukça iyi bir iletişim kurar ve ona birçok şey öğretmeye başlar.

10 Daredevil

Daredevil

Marvel karakterlerinin ardı ardına sinema ve televizyon dizisi olarak karşımıza çıktığı şu günlerde, bir atakta Netflix’den geldi.

Dizinin konusu; Matt Murdock 9 yaşında geçirdiği radyoaktif kaza nedeniyle, görme yetisini kaybetmiştir. Buna karşın diğer 4 duyusu normalden fazla gelişmiş ve hassaslaşmıştır. Bu olaydan kendini suçlu hisseden Matt’in babası ise, eskiden yaptığı boks sporuna döner. Bir boks maçında öldürülen baba, Matt’in hayatını da baştan sona değiştirecektir. Matt babasının katili olan Kingpin’den intikam almayı kafasına koyar. Matt, o günden sonra gün içinde avukatlık yaparken, gece vakti Daredevil olarak New York’ta adaleti sağlamaya çalışır. Kingpin’in hayatı, aşkları ve bölgede kurmaya çalıştığı hakimiyet düşüncesi, Daredevil nedeniyle tümden değişecektir. Görme yetisi olmayan Daredevil, 4 duyusu ile birçok hayata dizi boyunca dokunmaktadır.

Dizi, 2015 yılında Netflix üzerinde yayına başlamıştır.Marvel hayranları için izlenilesi bir dizidir.

11 Dark

Dark

En yeni bilim kurgu dizileri arasında yer alan Dark, Alman yapımı suç ve gizem türünden hoşlananları hemen kendine çekebilecek bir 2017 yılının en iddialı dizisidir.

Konusu : Almanya’nın Winden isimli kasabasında, küçük bir çocuğun kaybolduğu haberiyle dizi başlıyor. Kasabada en son 33 yıl önce kaybolan çocuk vakası yaşanmış. Ulrich karakterinin kardeşinden sonra, bu kez 2019 yılında oğlu Mikkel kayboluyor. Fakat dizinin ilerleyen bölümlerinde, meseleye çok daha geniş bir açıdan bakma fırsatı yakalıyorsunuz. Bilim kurgu, nükleer santral, zaman yolculuğu ve benzeri tüm unsurların dizide bir etkisi olduğunu görebiliyorsunuz. 2019 yılı içerisindeki sahneyle başlayan dizi, 33’ er yıllık ileri- geri sarmalarla beraber zaman dilimleri arasında bir gezintiye çıkarıyor. Dizinin başında kaybolan çocuk aslında kim, zaman dilimleri arasındaki geçiş nasıl oluyor ve daha birçok soru işareti dizinin sonunda yanıt buluyor.

2017 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayına başlamıştır.

12 Jessica Jones

Jessica Jones

2015 yılında gösterime giren dizi, aksiyon ve psikolojik gerilim türünde bir Marvel ortaklığında Netflix dizisidir.

Dizinin ana karakteri olan Jessica Jones, özel dedektiflik yapan biridir. Kimyasal bir sızıntı sonrasında kahramanımız Jessica Jones, doğaüstü güçlere sahip olur. Son derece dayanıklı ve ses hızına yakın bir seviyede uçma özelliklerine kavuşur. Jessica Jones tüm bu gücünü kötülüklere ve kötülük yapan insanlara karşı kullanmaya karar verir. Bu kararından sonra dizi her anı daha da maceralı ve aksiyonlu bir hal almaya başlar. Aksiyon ve macera içinde ilerleyen dizi, insanı geren psikolojik çözümlemeleri de izleyenlerine sunmaktadır. Jessica Jones sahip olduğu güçlerle adeta iyi insanların taptığı biri olacaktır.

13 13 Reasons Why

13 Reasons Why

Gençlik ve dram türünde bir dizi olan 13 Reasons Why, son yılların en çok ses getiren Netflix dizilerinden biri olmayı başardı.

Dizinin konusu : 17 yaşındaki Hannah Baker’ın intihar etmesi ile başlamaktadır. Gerek ailesi gerekse de arkadaşlarını şok eden bu intiharın nedeni ise bilinmemekte ve hiçbir şekilde anlamlandırılmamaktadır. İntihar olayından bir süre sonra lisenin zeki öğrencilerinden olan Jensen’in kapısının önüne bir kutu bırakılır. Kutuda kimden geldiği belli olmayan kasetler bulunmaktadır. Kasetleri dinlemeye başlayan Jensen, Hannah’ın sesi ile büyük bir çok yaşar. Hannah, ses kaydında yaşadıklarını ve onu intihara neyin sürüklediğini anlatmaktadır. Toplamda 13 adet olan bu kasetlerin her biri, Hannah’ın ölümüne sebep olan kişilere gönderilmiştir. Bu kasetlerden biri de Jensen’e aittir.

14 Peaky Blinders

Peaky Blinders

1900’lü yılların başında geçen dizi, I. Dünya Savaşından çıkan İngiltere’de geçmektedir.

Konusu: İngiltere’de yaşayan halk, savaş sonrası yeniden toparlanmak ve gündelik hayatına dönmeye çalışmaktadır. Savaş sonrası dönemde ortaya çıkan Peaky Blinders adlı çete, şehirde herkesin çekindiği bir gruptur. Peaky Blinders çetesi, at yarışları bahislerini organize eden ve soygun ve talan işleri yapan bir çetedir. Tüm bu işleri yapabilmek adına polise rüşvet veren çete üyeleri, yanlış bir soyguna imza atarlar. Bu hatalı soygun kararı sonrasında ise, şehre yeni bir müfettiş gelir ve bu andan itibaren işler Peaky Blinders çetesi için hiç de istedikleri gibi gitmez. Bu andan sonra müfettiş ve çete üyeleri arasında amansız bir mücadele başlayacaktır.

2013 yılında ilk sezonu Netflix üzerinde yayınlanmaya başladı.

15 The End of the F***ing World

The End of the F***ing World

The End of the F***ing World, ergenlik dönemi sıkıntılarını ile boğuşan iki gencin bu hayatlarından uzaklaşarak kendilerine özgür bir yaşam kurma düşüncelerini konu alan bir Netflix dizidir.

Konusu: Ergenlik dönemlerinde hemen her gencin yaşadığı bunalımlarla başa çıkmakta zorlanan ikili, hiçbir şeye ve hiçbir kimseye bağlı olmadan yaşantılarını devam ettirmek istemektedir. Özgürlük düşüncesiyle hareket eden gençlerin, bu mücadeleleri boyunca başından geçen olaylar dizinin ana konusunu oluşturmaktadır. İkilinin başına gelen olaylar, hem kendilerinin hem de düşüncelerinin daha da olgunlaşmasına neden olacaktır. Kara mizah tarzında bir yapım olan dizi, dizinin ana karakterleri olan James ve Alyssa’nın maceralarını onların gözünden anlatmaktadır.

16 The Crown

The Crown

The Crown, 1947 senesinde savaş sonrasında İngiltere’deki Buckingam Sarayı’nda yaşananları konu edinen tarihi bir dizidir.

Konusu: Kraliçe II. Elizabeth’in hayatından kesitler sunan dizi, sarayda yaşanan tüm olayları gözler önüne sermektedir. Siyasetin içindeki oyunlar, aşklar ve İngiltere siyasetine yön veren olaylar çarpıcı ve gerçekçi bir dille izleyenlere anlatılmaktadır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile birlikte yaşananlar, Kraliçenin gözünden anlatılmakta ve izleyenlere aktarılmaktadır. Siyaset ve dram türünde ele alınan konular, oldukça gerçekçi bir dille dizi boyunca anlatılmaktadır. Özellikle İngiliz kraliyet ailesi ile ilgili merak edilen birçok konu, siyasi çekişmeler, aşklar ve yüzyıla damgasını vuran olaylar The Crown ile dizi boyunca her bölümde anlatılmaktadır.

Tarihi yapımlar üzerine en etkili Netflix dizilerinden birisidir.

17 Bloodline

Bloodline

Bir aile dramasını konu alan Bloodline, 2015 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Konusu: Rayburnler ailesi, Florida’da otel işletmeciliği yapmakta ve çevre sakinleri tarafından çok sevilmektedir. 4 çocuklu bir aile olan Rayburn ailesinin en büyük oğlu olan Danny, uzun yıllardan sonra kasabaya geri döner. Ailesi, Danny’nin gelişine mutlu olmamıştır ve onun geri dönmesini beklemektedir. Danny’nin geri dönüşünün ise bir nedeni vardır ve bunu gerçekleştirmeden Danny geri dönmeyecektir. Danny’nin bu kararı sonrası aileyi sıkıntılı günler beklemektedir. Ailenin bir diğer oğlu olan John ise, kasabada polis olarak görev yapmaktadır. John, aile içinde Danny ile ilgili çıkan sorunlarda arabuluculuk görevi üstlenmekte ve çıkan sorunları çözmeye çalışmaktadır.

18 Sense8

Sense8

En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan Sense8, gizem ögeleri barındıran bir yapımdır.

Dizinin konusu : Sense8, daha önce birbirini hiç görmemiş sekiz farklı insanın bir araya gelmesiyle gelişecek olayları anlatıyor. Aynı anneden dünyaya gelen bu sekiz farklı insan bir gün birbirleriyle zihinsel yoldan iletişim kurar. Anne Angelica Turing, daha önce çocuklarını hiç görmemiş ama onlara varlığını sürekli hissettirmiştir. İletişim sonrasında hayatları değişecek ve meydana gelen olaylara tanık olacağız. Berlin, Mexico City, Mumbai, Seoul, Birleşik Krallık, Chicago ve San Francisco şehirlerinde yaşayan bu kişiler birbirlerinin kapıldığı duyguları aynı anda hissedebiliyor. Aynı anda tüm duyguları hissedebilmek ister istemez hayatlarında zorluk çıkarabiliyor. Bu kişiler birbirleriyle iletişime geçtiklerinde hem yeni değişimlerine ayak uyduracak hem de peşlerinde olan insanlardan kaçmaya çalışacak.

2015-2018 yılları arasında Netflix tarafından yayınlanmıştır.

19 Travelers

Travelers

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Travelers, bilim kurgu türünde bir Netflix orijinal dizisidir.

Konusu: Gelecekte dünya nüfusu oldukça azalmıştır. Hayatta kalmayı başaran ve birbirleriyle tanışan bir grup insan, zaman makinesi keşfi yapar. Keşfettikleri zaman makinesinden sonra Travelers adı ile bir grup kurarlar. Travelers grubunun amacı ise, yapmış oldukları zaman makinesi ile gelecekten geçmişe zaman yolculuğu yaparak, dünyada neden az insan kaldığını bularak bu durumu engellemeye çalışmaktır. Gruba üye olan her kişinin birbirinden farklı ve özel özellikleri bulunmaktadır. Dizi, bu karakterlerin kişisel özellikleri çerçevesinde şekillenmekte ve yaşadıkları maceralara konu olmaktadır. grup üyelerinin  yaptığı zaman yolculukları, hem kendileri hem de dünya adına birbirinden farklı maceraları da beraberinde getirecektir.

20 Ozark

Ozark

Suç ve polisiye türünde bir dizi olan Ozark, Chicago’da kendi halinde yaşayan bir ailenin başına gelen olayları konu alıyor.

Konusu: Marty Byrde ile Bruce ortak olarak bir mali danışmanlık şirketinin sahipleridir. Her ne kadar yasal olarak çalışıyor olsalar da, yasal olmayan işlere de bulaşmaya başlarlar. Uyuşturucu kaçakçısı Del’in kara paralarını aklamakta ve bu sayede büyük tutarlarda kazanç elde etmektedirler. Del, kendine ait paraların bu ikili tarafından çalındığını fark eder ve esas macera o zaman başlar. Marty ve Bruce, acımasız bir mafya lideri olan Del’in elinden kurtulmak için bir plan hazırlar ve Del’e bu planını sunarlar. Hayatta kalmaları artık bu planın başarılı olup olmamasına bağlıdır.

En yeni diziler arasında büyük bir başarı yakalayan yapım, en iyi Netflix orijinal dizilerinden biri olmaya aday.

21 House of Cards

House of Cards

Politik göndermelerin bolca yer aldığı en iyi yabancı dizilerden biri olan House of Cards, politik dram türünün eşsiz örneklerinden birisidir.

Dizide, ABD’deki başkanlık yarışı anlatılmaktadır. Fakat, olay sadece başkanlık yarışı değil öncesi ve sonrasındaki süreçleri de kapsamaktadır. Frank Underwood, dizinin baş karakteridir. Baş karakterin çok hırslı olması, insanları dehşete düşüren acımasızlıkları, ve başarı için nasıl kötü bir adama dönüştüğü süreçler halinde anlatılmaktadır. Dış İşleri Bakanı olmak isteyen Underwood, bu yolda karısıyla beraber hem yaratıcı hem de acımasız planlar yapmaktadır. Eşi Claire; eşinin yükselmesiyle beraber kazandığı özgüveni kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır. Bu dizide, siyaset hayatında ihanetin sıklıkla yaşandığı bir kez daha insanlara gösterilmekte ve güç elde etmek için sınırların nasıl zorlanabileceği anlatılmaktadır.

Netflix orijinal dizisi olan dizi, 2013 yılında yayınlanmaya başlamıştır.Politik dizi sevenlerin kaçırmaması gereken dizilerin başında geliyor.

22 The Killing

The Killing

2011-2014 yılları arasında yayınlanan ve 4 sezon süren The Killing, polisiye macera türünde bir Netflix dizisidir.

Konusu: Seattle polis departmanında görevli olan dedektifler Sarah Linden ve Stephen Holder, esrarengiz olayları ve cinayetleri çözmeye çalışmaktadır. Dizinin ilk iki sezonunda, öldürülen Rosie Larsen adındaki genç bir kızın katilinin peşine düşen ikili, soruşturmaları boyunca birçok şüpheli ile karşılaşacak ve olay siyaset dahil birçok yöne kayacaktır. 2. sezon sonunda katili ve olayı çözen dedektifler, sonraki iki sezonda ise kaçırılan ve öldürülen genç kızların seri katilinin kim olduğunu soruşturmaya başlamaktadır. Sokaklarda hayat kadınlığı yapan bu genç kızların aynı kişi tarafından ve aynı yöntemlerle öldürülmesi ellerindeki tek ipucudur.

23 Narcos

Narcos

Gerçek bir hikayeye dayalı en iyi yabancı dizilerden biri olan Narcos, ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar‘ın hayatının anlatıldığı bir yapımdır.

Dizinin özeti ; 1970’li yıllarda Kolombiya’da geçmektedir. Pablo Escobar bu yıllarda Medellin Karteli’nin lideridir. Bu kartel sayesinde birçok iş yapmıştır. Pablo Escobar, o yıllarda dünya kokain ithalatının önemli bir kısmını elinde bulunduruyordu. Bu yüzden kendisi 1990’lı yıllarda dünyanın en zengin 7. insanı olmuştur. Pablo Escobar, kazandığı parayla evsizlere yardım eden iyi bir karakter gibi gözükse de , yaptığı iş yüzünden birçok insanın ölümüne de sebebiyet vermiştir. Yıllar geçtikçe güçlenen Escobar, bir dönem Kolombiya Devlet Başkanı olmak istemiş, başaramayınca da devletle savaşmıştır. Hatta Escobar, devlet başkanının uçağını düşürmeyi bile denemiştir. Bu dizide, tüm bu süreçler anlatılmaktadır.

Netflix orijinal dizisi olan Narcos, 2015 yılında gösterilmeye başlanmıştır.Her bölümü bir sinema filmi tadında olan seri, izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.

24 The Punisher

The Punisher

Daha önce filmi de çekilen The Punisher, cinayet, aksiyon ve psikolojik gerilim türünde bir dizidir.

Dizinin ana karakteri olan Frank Castle, eski bir asker ve aynı zamanda bir tetikçidir. Mafyanın ailesini öldürmesiyle Frank intikam almaya yemin eder. Artık hayatta kalmasının tek amacı ailesinin intikamını alabilmektir. Karısını ve çocuklarını kaybeden Frank’in intikam duygusu ile yaşaması ve onun psikolojik yönlerini dizi boyunca görebilmek mümkündür. Frank, kendine özgü öldürme teknikleri ve yöntemleri ile intikamını almaya çalışmaktadır. Frank bu intikam sürecinde, ailesinin öldürülmesine neden olan olaylar ile ilgili olarak geçmişini de düşünmektedir. Kendi hatalarının ve yaşantısının ailesini kaybetmesine neden olup olmadığı konusunda da kendisini sorgulamaya başlayacaktır.

Dizi, 2017 yılının en dikkat çeken Netflix dizileri arasında gösterilmektedir.

25 Altered Carbon

Altered Carbon

En yeni bilim kurgu dizisi olan Altered Carbon, yapay zeka temalı bir dizidir.

Dizinin konusu : Günümüzden 300 yıl sonra ki zamanda geçecek olan Altered Carbon; cinsellik, aşk, cinayet ve ihanetlerin üstüne kurulmuş olayların zincirlemesinde geçecektir. Teknoloji o kadar gelişmiştir ki toplumun yaşam tarzı tamamen değişmiştir. İnsanların bilinci farklı bedenlere yerleştirilebiliyor. Teknoloji artık beyin ölümünü ortadan kaldırmıştır. Bu yeni düzene karşı durmaya çalışan yıldızlararası elit savaşçılardan birisi olan Takechi Kovacs, yaşanan direniş sonrasında hayatta kalabilen tek asker. Bilinci yüzyıllardır hapis altında tutulur. Çok zengin olan ve zenginliği sayesinde uzun süredir hayatta kalan Laurens Bancroft, Kovacs’a yeniden yaşama şansı verir. Ondan bir cinayeti çözebilmesi için yardım ister. Hikayeyi ilginç kılan kısım ise çözmesi istenilen cinayet, Bancroft’un cinayetidir.

Dizi, 2018 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

26 Marca Polo

Marca Polo

En iyi yabancı dizilerden biri olan Marco Polo, dram, fantastik ve tarihi konular içerikli bir dizidir.

Dizinin konusu ; Ünlü Venedik’li gezgin Marco Polo’nun gençlik yılları, dizinin ana konusunu oluşturmaktadır. Dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü zamanlar olan 13. Yüzyılda Çin’de geçmektedir. Daha önce hiç gelmediği bir bölgede, bir sürü çekişmenin ve savaşmanın ortasında kalan Marco Polo, mevcut imparatorluğu korumaya çalışmaktadır. Dizi boyunca Marco Polo’nun hayatı, yetenekleri, güçlü karakteri ve insanlarla olan iletişimindeki etkisi sürükleyici bir şekilde işlenmektedir. Marco Polo, tüm bu yeteneklerini Kubilay Han’ın fark etmesi sayesinde dizi boyunca üstün bir savaşçıya dönüşecek ve Kubilay’ın en güvendiği isimlerden olacaktır. Kubilay ve Marco Polo’nun maceraları heyecanlı bir şekilde izleyiciye aktarılmaktadır.

Dizi, 2014 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayına başlamış ve 2016 yılında final yapmıştır.

27 Lost in Space

Lost in Space

En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan Lost in Space, 1965 yılında yayınlanan aynı isimdeki bilim kurgu dizisinden esinlenmiş, uzay temalı diziler arasında yeri alıyor.

Lost in Space; insanlığın yok olmasıyla ilgili bir komplo teorisinin anlatıldığı bir dizidir. Dizide; sebebi bilinmeyen bir şekilde dünyaya çarpan bir nesne insanların hayatını tehdit etmektedir. Bu sebepten dolayı, insanlar yaşamlarını devam ettirmek için farklı yerler keşfetmek zorunda kalmışlardır. Dizi, 2046 yılında bir grup seçilmiş ailenin Jupiter adındaki uzay gemisi grubuna yerleştirilmesini anlatmaktadır. Bu seçilmiş aileler koloniler kurmaları amacıyla Jupiter’e yerleştirilmişlerdir. Fakat, bu uzay gemisi ileride bir kaza geçirecektir. Kaza sonrası her biri farklı yere dağılacaktır. Robinson ailesi ise yaşamın çok zor olduğu bir gezegene düşecektir.
Dizi, 2018 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

28 La Casa De Papel – Money Heist

La Casa De Papel – Money Heist

Kısa zamanda oldukça ses getiren bir yapım olan La Casa de Papel, suç ve aksiyon türünde en iyi yabancı diziler arasında gösterilmektedir.

La Casa de Papel konusu; Suç dehası Profesör’ün eşsiz planıyla İspanya Kraliyet darphanesini soymayı amaçlayan sekiz tane eski suçlunun hikayesini anlatmaktadır. Sekiz kişinin her birinin farklı bir yeteneği vardır. Bazıları sahtecilikte, bazıları bilişimde, bazıları ise adam kaçırmada uzmanlaşmıştır. Ekipteki herkes farklı bir şehir ismini kendisine takma isim olarak almıştır. Soygun planının detayları kendilerine Profesör tarafından aylarca yoğun bir şekilde anlatılmıştır. Ekip, olabilecek tüm risklere göre alternatif planlar hazırlamıştır. Fakat, soygun zamanı gelip çattığında her şey hayal ettikleri gibi olmayacaktır. Ekiptekilerin işin içine duygusallıklarını katması, fevri hareketleri ve birbirleriyle olan kavgaları onları hiç ummadıkları bir sonun içerisine taşıyacaktır.

Dizi, 2017 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayın hayatına başlamıştır.Dizi, diğer Netflix dizilerinden farklı olarak İspanyolca olarak yayınlanmaktadır.

29 Black Mirror

Black Mirror

En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan Black Mirror, her bölümünde farklı bir konu işlenen, distopya türünde bir mini dizidir.

Dizinin özeti : Black Mirror, Bilim kurgu ögelerinin hakim olduğu dizinin ana teması, günümüz teknoloji şartlarının, popüler kültür ögelerini nasıl ve ne yönde oluşturduğuna değinirken, aynı zamanda tüketim kültürü ve toplumlarına da dikkat çekiyor. Dizideki çoğu sahne distopik olarak görülse de, günümüz şartlarına paralel olan birçok öge barındırıyor içerisinde. Her bölümde farklı oyuncular ve ekiplerin yer aldığı dizide bölümler, sosyolojik ve psikolojik açıdan insanları rahatsız edebilecek düzeyde bir realistlikle çekilmektedir. Ahlaki ikilemler ve teknoloji ile beraber insanların duyarsız, sabırsız, yüzeysel, duygusuz, merhametten yoksun ve eğlence düşkünü hale geldikleri evreyi gösteren bir dizidir.

2011 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

30 The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

Yılın en merak edilen dizilerinden The Haunting of Hill House, korku türünde Netflix 2018 yapımı bir dizidir.

Dizinin konusu :  Yıllar önce 5 küçük çocuk ve 2 ebeveyne ev sahipliği yapan tepedeki ev,  şimdilerde ülkenin en ünlü hayalet evlerinden biridir.Pekte hoş olmayan anılarla, o evden ayrılan kardeşler, yıllar sonra o eve tekrar geri dönmek zorundadır.Bu defa geçmişte bıraktıkları bazı şeyler tekrar geri dönecektir.

Uzun yıllar sadece korku ağırlıklı bir film beklentisi olanlara, Netflix bu korku dizisi ile cevap vermiş.Seyirliği yüksek, merak uyandıran, yer yer geren, şiddetle tavsiye edilebilecek bir korku serisi sizi bekliyor.

31 Maniac

Maniac

Netflix’in bilim kurgu ögeleri ile örülü komedi dizisi Maniac, bu senenin en iddialı yapımlarından biri oldu.

Dizinin konusu : Annie Landsberg ve Owen Milgrim adında birbirini tanımayan iki yabancı, bir ilaç denemesinde karşılaşır.Bu ilaç, geliştiricisi tarafından iddia edildiğine göre, zihinsel olan bütün sorunları ortadan kaldırıyor.İkili ve beraberinde ki 8 kişi, 3 gün sürecek ve hiç bir komplikasyon veya yan etkisi olmayan bir deneye kobay oluyor.fakat işler beklendiği gibi gitmiyor.

Henüz ilk sezonu yayınlanan 2018 yapımı dizinin baş rollerinde ünlü Hollywood oyuncuları Emma Stone ve Jonah Hill yer alıyor.İkiliyi dizi de izlemek oldukça keyifli.

Boş zamanlarınızda keyifli vakit geçirmek için oluşturduğumuz Netflix dizi önerileri listemizin burada sonuna gelmiş bulunuyoruz.Sitemizi gezerek diğer dizi önerileri ve film önerileri listelerimize göz atabilirsiniz.

Netflix Üyelik Sistemi

Netflix, en sade ifadeyle yeni nesil yayıncılık hizmetidir.Geleneksel televizyon ve sinema kültürünü, çevrim içi olarak sunan ilk platformlardan biridir.

Netflix ile popüler hale genel bu yeni nesil yayıncılık, bir çok alternatifi beraberinde getirdi.Netflix alternatifleri olarak Hulu, Youtube Red, Amazon Prime ve ülkemizde BluTV, Puhu TV bunlar arasındadır.Tabi ki diğer platformlar Netflix’e göre daha yeni ve az içeriğe sahip.

Netflix üyelik sistemi ile çalışıyor.Platforma üye olan bir kişi internet bağlantısı olan her hangi bir cihazdan – bilgisayar, telefon, televizyon- dizileri, filmleri ve belgeselleri izleyebiliyor.

Netflix üzerinde, ağırlıklı olarak kendi dizi, film ve belgesellerini yayınlıyor.Bunlar Netflix Orijinal olarak etiketleniyor.Nitekim bu listede Netflix orijinal dizileri gösterilmektedir.

Netflix Üyelik Modelleri

Yukarıda da bahsettiğim gibi Netflix içeriklerini izlemek için ilk olarak üye olmanız gerekmektedir.Netflix ücretli bir platform olduğu için kayıt olurken, üyelik seçeneklerinden biri belirlemeniz gerekiyor.

Netflix kullanıcılara 3 farklı üyelik seçeneği sunuyor.Yakın zamanda 4. üyelik seçeneği de gelecek.Bu seçenekler, tek hesapla aynı anda kaç kişinin platformu kullanabileceği, içerikleri hangi kalitede izleyebileceğiniz gibi kriterlerle birbirinden ayrılıyor.Bu da aylık ödenecek fiyat farkını oluşturuyor.Üye olduktan sonra üyelik modelinizi daha sonra değiştirebilirsiniz.

Netflix Ücretleri

  • Temel üyelik seçeneği aylık ücret: 15.99 TL
  • Standart üyelik seçeneği aylık ücret: 27.99 TL
  • Özel üyelik seçeneği aylık ücret: 39.99 TL

Türkiye pazarından yeri sağlamlaştırmak için bu aralar Netflix 1 ay ücretsiz deneme sürümü sağlanmaktadır.

Ücretsiz deneme sürümüne üye olurken sizden kredi kartı bilgilerinizi ister.Ayrıca üyelik seçeneklerinden birini seçmenizi de istemektedir.Eğer 1 ay sonunda hesabınızı kapatmazsanız, ücretli olarak yolunuza devam edersiniz.

Netflix Türkiye sayfasından üyelik modellerini karşılaştırabilir, size uygun olanı seçebilirsiniz.Genelde üyelik modellerinden fiyat farkını oluşturan kısım, video izleme kalitesi ve tek hesabı aynı anda kaç kişinin farklı cihazlarda kullanabileceği özellikleri belirliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin