En İyi Kore Dizileri – Son Yılların Kore Dizi Önerileri 2018

348

Türüne göre dizi önerileri listelerimizden farklı olarak bu defa Kore dizileri listesi ile karşınızdayız.Uzak doğu ülkesi Kore filmleri kadar, dizileri ile de hem dünyada hem de ülkemizde sıkı takip ediliyor.Bu sebeple böyle bir Kore dizi önerileri listesi yapmayı uygun bulduk.

Listeyi IMDB popülaritesine ve Kore dizileri ve filmleri içeren platformlardan edindiğimiz bilgiler neticesinde derledik.

Kore dizileri listesi, 200 üstü baz alınarak oluşturulmuştur.İçerisinde en yeni 2018 yapımı kore dizileri de var, daha önce yayınlamış ve yayından kaldırılmış diziler de mevcut.

1 Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

Tüm zamanların en sevilen kore dizilerinden biri olan Boys Over Flowers,  kore gençlik dizileri içerisinde ilk akla gelen yapımdır.

Konusu ; Dizi, Kore’nin en zor girilen ve en popüler okulu ShinHwa Özel Okulu’nda geçmektedir. Bu okul  okuludur. Bu okul, ShinHwa Group’a aittir. Aynı zamanda, ShinHwa’nın varisi olan Goo Jun Pyo da bu okula gitmektedir. Goo Jun Pyo ve üç arkadaşı bu okulda F4 adında bir çete oluşturmuşlardır. Bu çete sayesinde okulda istedikleri gibi davranabilmektedirler. Anlaşamadıkları herkese eziyet etmekte ve okuldan göndermeye çalışmaktadırlar. Bir gün bir çocuk F4 çetesinin baskılarına dayanamayarak intihar etmeye karar verir. Tam bu sırada Geum Jan Di isimli bir kız, çocuğu kurtarır. Sonrasında medya ve kamuoyu desteğiyle kız burslu olarak okula kabul edilir. Dizide Geum ve F4 çetesinin kavgayla başlayan arkadaşlıkları işlenmektedir.

Kore okul ve lise dizileri izlemek isteyenler için en iyi seçenek olan bu diziyi kaçırmayın derim.

2 W- Du Gaeui Segye

W- Du Gaeui Segye

Bu dizide otuzlu yaşlarının başında olan bir kadın ve erkeğin birbirine aşık olmasıyla başlayan hikayeleri anlatılmaktadır. Fakat, birbirine aşık olan iki insan aslında farklı dünyaların insanlarıdır. Lee Jung Suk aslında gerçek olmayan bir çizgi film kahramanıdır. Çizgi romanda ise kendi çabası ile zengin olan bir cheaboldür. Lee Jung Suk; oldukça zengin birisi olup girişim şirketinin sahibidir. Kendisi zeki, çekici ve insanlara karşı mesafeli biridir. Oh Yeon Joo (Han Hyo Joo) ise gerçek dünyada yaşayan bir kardiyoloji asistanıdır. Günün birinde Oh Yeon Joo gizli bir el tarafından çizgi roman dünyası içerisine geçirilir. Onu bu paralel dünyadan kurtaracak tek kişi Kang Chul’dan başkası değildir.İkilinin heyecan dolu ilişkileri burada başlar.

3 Descendants of The Sun

Descendants of The Sun

Romantik dram türünde 2016 yapımı olan Descendants of the Sun, son yılların en iyi kore dizileri arasında gösteriliyor.

Bu dizinin ana karakterlerinden Yoo Shi – Jin; BM’de çalışan bir yüzbaşıdır. Kang Mo – Yeon ise genel cerrahtır. Bu ikili, günün birinde hastanede yanlış anlaşılmalarla başlayan bir şekilde tanışırlar. Zaman geçtikçe buluşmak için söz verseler de Yoo Shi – Jin’in acil durum çağrıları sebebiyle bunu gerçekleştiremezler. Fakat, bu ikili ileride aynı karargahta tekrar karşılacaklardır. Kader bu ikiliyi Kore’den çok uzakta tekrar bir araya getirir. Yoo Shi – Jin yurtdışına göreve gider. Kang Mo – Yeon ise çalıştığı hastanedeki arkadaşlarıyla beraber o bölgeye gönüllü doktorluk yapmaya gider. İkili burada tekrar karşılaşır ve hikayeleri kaldığı yerden devam eder.

Dizinin geneli doktorluk üzerine olmasa da doktorluk ile bağlantılı giden diziyi seveceksiniz.

4 Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

Dizinin ana karakteri Do Bong Soon; dışarıdan bakıldığında güçsüz, zayıf ve narin biri gibi durmaktadır. Fakat, Do Bong Soon nesilden nesile geçmiş özel güçlere sahip birisidir. Bu kızın bir de erkek ikiz kardeşi bulunmaktadır. Ancak, Do Bong Soon kardeşinin aksine lise mezunudur. Ayrıca, başvurduğu tüm işlerden olumsuz cevap almaktadır. Günün birinde Do Bong Soon güçlerini kullanırken An Min Hyuk isimli bir CEO ile tanışır. Min Hyuk, işinden dolayı tehditler almaktadır. Bu yüzden özel güçlere sahip Do Bong Soon’u işe alır. Dizide; bu ikili ve Do Bong Soon’un çocukluk arkadaşı arasında geçen güzel bir hikaye anlatılmaktadır.

5 Yeokdoyojeong Gim Bokju

Yeokdoyojeong Gim Bokju

Bu dizide, aynı üniversitede okuyan yüzücü bir erkek ile halterci kız arasında yaşanan aşkın hikayesi anlatılmaktadır. Jeong Joon Hyung; okulun en iyi yüzme öğrencisidir. Fakat, bu genç adamın geçmişte annesiyle yaşamış olduğu travma onu etkilemektedir. Kim Bok Joo ise; okulun en iyi halter öğrencisidir. Bu iki genç de hayatlarını spor üzerine kurmuş, çocukluklarından beri aynı sporu yapan kişilerdir. Bu iki genç aslında çocukken de bir dönem sınıf arkadaşı olmuşlardır. Bunu ilerleyen zamanlarda fark edeceklerdir. Dizinin başında Kim Bok Joo, Jeong Joon Hyung’un diyetisyen olan ağabeyine aşıktır. Jeong Joon Hyung kendisine ilk adımı attıktan sonra bu ikilinin aşkı başlayacaktır.

6 She Was Pretty

She Was Pretty

Kim He Jin çocukken oldukça popüler birisidir. Ji Sung Joon ise kilolu ve çekingendir. Kim He Jin’in ailesi zengindir. Kim He Jin bir gün bahçede oynarken Ji Sung Joon’u fark eder. Ji Sung Joon ondan kaçsa da iki çocuk aynı sınıfta okumaya başlar. Kim He Jin, Ji Sung Joon’u korur ve onunla fiziksel özelliklerinden dolayı dalga geçmez. Bu ikili daha sonra birbirlerine aşık olur. Fakat, büyüdükleri zaman tekrar karşılaştıklarında roller değişmiştir. Kim He Jin’in babası iflas etmiş ve sıradan bir kız olmuşken; Ji Sung Joon ise zayıflamış ve çok yakışıklı bir erkek haline gelmiştir. Bu ikilinin arasındaki ilişki eskisi gibi olmayacaktır.

7 O Ma-i Bi-neo-Seu

O Ma-i Bi-neo-Seu

Kang Joo Eun; lisedeyken oldukça güzel bir kızdır. Bu yüzden kendisine Daegu’lu Venus lakabı takılmıştır. Ayrıca; Kang Joo Eun güzel olmasıyla beraber zeki ve başarılı bir kızdır. En büyük hayali avukat olmaktır. Kang Joo Eun uzun süre çalıştıktan sonra avukat olur. Bu çalışma sürecinde yaşadığı sıkıntılar ve kendisiyle ilgilenememesinden dolayı çok kilo alır. Bu yüzden evlilik teklifi alacağını zannettiği sevgilisi Im Woo Shik tarafından terk edilir. Bir gün uçakta fenalaşan Kang Joo Eun, Kim Young Ho isimli adam tarafından kurtarılır. Bu adam, Hollywood yıldızlarının antrenörlüğünü yapmaktadır. Kang Joo Eun bu durumu öğrenince Kim Young Ho’dan kendisine yardım etmesini ister.

8 Byeol-e-seo On Geu Dae

Byeol-e-seo On Geu Dae

Dizide 400 yıldır dünyada yaşayan ama aslında uzaylı olan Do Min Joon’un ve aktris Chun Song Yi’nin birbirlerine aşık olmaları anlatılıyor. Do Min Joon; 1600’lü yıllarda dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Fakat bu sırada bir kazaya rastlar ve ölmek üzere olan bir kızı kendi güçleriyle kurtarır. Do Min Joon’un uzaylı arkadaşları ise onu beklemeden uzaya geri döner. Bu yüzden Do Min Joon yaklaşık 400 yıl boyunca güçlerini kullanmadan dünyada yaşamak zorunda kalır. Günün birinde Do Min Joon gezegeninin dünyadan geçeceğini öğrenir. Bu durumu evine dönmek için son şansı olarak görse de karşısına çıkan Chun Song Yi’ye aşık olmasıyla tüm planları değişecektir.

9 Pooreun Badaui Junsul

Pooreun Badaui Junsul

Dizinin konusu yeryüzündeki son denizkızı olan Sim Chung ile yetenekli bir dolandırıcı olan Heo Joon Jae’nin günün birinde karşılaşmasıyla meydana gelen olayları içerir. Heo Joon Jae farkında olmadan Sim Chung’a aşık olur. Sim Chung; suyun üzerindeki yaşama Heo Joon Jae sayesinde uyum sağlar. Dizi aslında fantastik öğeler barındıran romantik bir komedidir. Heo Joon Jae, hayatta hiçbir şeyi takmayan bir dolandırıcı iken Sim Chung’a aşık olarak feleğini şaşırır. Sim Chung ise aşık olduktan sonra karada yaşamak için çaba göstermeye başlar. Bu dizinin senaryosu; Eou Yadam isimli deniz kızlarını anlatan fantastik tarih romanı türündeki bir hikaye koleksiyonundan esinlenerek kaleme alınmıştır.

10 Roboti Aniya

Roboti Aniya

Dizinin ana karakterlerinden Kim Min Kyu; hem yakışıklı hem de zeki olmasıyla dikkat çeken büyük bir finans grubunun ortakları arasındadır. Ancak Kim Min Kyu insanlara karşı alerjisi olan biridir. Dizinin kadın karakteri Jo Ji A; çocukluğundan beri kendince buluşlar yapmaya çalışan bir girişimcidir. Günün birinde Jo Ji A’nın eski erkek arkadaşı olan Doktor Hong Baek Gyun, Jo Ji A’ya telefon eder. Baek Gyun telefonda Ji A’ya kendisine tıpatıp benzeyen bir android robot yaptığını söyler. Fakat bu robot bozulduğu için Baek Gyun; Ji A’dan robotun yerine geçmesini ister. Jo Ji A; bunu başarabilirse Kim Min Kyu bu işe güzel bir para yatıracaktır.

11 Soosanghan Pateuneo

Soosanghan Pateuneo

Dizinin ana karakterlerinden Eun Bong Hee’nin üzerinde bir katil damgası bulunmaktadır. Eun Bong Hee bu damgayı temizlemek için gerçek katili bulmak istemektedir. Bu arayışta kendisine No Ji Wook eşlik etmektedir. Dizinin konusu da bir yandan gerçek katili bulma çabaları içerisinde olan ikilinin zamanla birbirine aşık olmasıdır. No Ji Wook aslında savcıyken Eun Bong Hee ile tanışıp onun hikayesini öğrendikten sonra avukat olur. No Ji Wook da aslında çocukken yaşadığı bir travmanın etkisi altındadır. Eun Bong Hee ise hem bir tekvandocu hem de avukat olmak için çalışan adli bir stajyerdir. Eun Bong Hee’nin hayatı bir gün kendisini cinayet davasının şüphelisi olarak bulduğunda değişir.

12 Dakteoseu – Doctors

Dakteoseu – Doctors

Son yıllarda kore televizyonlarında sıkça rastladığımız, doktor dizilerinin en güzel örneklerinden biri de Dooktorlar dizisidir.

Dizinin ana karakteri Hye Jung; çocukluğunda oldukça zor zamanlar geçirmiş olmasına rağmen çok çalışarak doktor olmayı başarmıştır. Hye Jung; mücadeleci, çalışkan ve biraz da erkek gibi bir karakterdir. Dizinin konusu da Hye Jung’un çevresindeki insanlardan ve yaşadığı olaylardan oluşur. Hong Ji Hong ise nörocerrahi uzmanıdır. Ancak, bunun öncesinde öğretmenlik yapmış geçmişi acılarla dolu olsa da güvenilir ve iyi bir karakterdir. Jung Yoon Do ise büyük bir şirketin varisi olduğu halde miras mücadelesi yapmamak için doktor olmayı tercih etmiştir. Jin Seo Woo ise varlıklı bir ailenin kızıdır ve aynı zamanda tüm ailesi doktordur. Jin Seo Woo; Hye Jing’in liseden arkadaşı olup ikilinin arasında rekabet bulunmaktadır.

13 Sikeurit Gadeun – Gizemli Bahçe

Sikeurit Gadeun – Gizemli Bahçe

Fanstik türünün en iyi örneklerinden biri olan Secret Garden, Kore de olduğu kadar ülkemizde de oldukça sevilen bir dizi olmuştur.

Konusu: Dizinin ana karakterlerinden Kim Joo Won dış görünüşü harika birisi olmakla beraber biraz kibirli ve çocukça hareketlere sahip birisidir. Gil Ra Im ise; aksiyon filmlerinde dublörlük yapan güçlü bir kızdır. Aynı zamanda Kim Joo Won çok zenginken Gil Ra Im oldukça fakirdir. Günün birinde bu ikilinin yolları kesişir. O günden sonra aşkları için mücadele etmeye başlarlar. Bir gün bu ikili tuhaf bir eve girerler. Evde bulunan yaşlı kadın ikisine de likör ikram eder. İkili likörlerini içtikten sonra uykuya dalarlar. Uyandıklarında ise bedenleri ve ruhları yer değiştirmiştir. Bu dizi, fantastik bir yolculukla beraber amansız bir aşk öyküsünü anlatır.

14 Joogoonui Taeyang (Master’s Sun)

Joogoonui Taeyang (Master’s Sun)

Doğaüstü konuları işleyen Master’s Sun, korku ve romantik kore dizi türlerinde en sevilen yapımlardan biridir.

Konusu: Tae Gong Shil hayaletleri görebilmektedir. Yaşadığı bir kaza sonucu bu özelliği kazanan Tae Gong Shil’in hayatı bu olaydan sonra kabusa dönüşmüştür. Hayaletlerden nefret eden kız onlardan kurtulabilmek adına istemeden de olsa onlara yardım etmeye başlar. Bunu yaparken de diğer insanlar tarafından dışlanır, iş bulmakta sıkıntı yaşar. Joo Joong Won ise paraya tapan bir karakterdir. Ayrıca zengin, kibirli ve egoisttir. Joo Joong Won gençken kaçırılmıştır. Bu olayda fidye olarak annesinin değerli elmasını vermek zorunda kalmıştır. Aynı olayda kız arkadaşı da ölmüştür. Tae Gong Shil ile tanışan Joo Joong Won bu sebepten dolayı Tae Gong Shil’i kullanarak ölü kız arkadaşına ulaşmaya çalışmak istemektedir.

15 Can You Hear My Heart

Can You Hear My Heart

Melodram türünün en iyi kore dizilerinden biri olan Can You Hear My Heart, romantik ve aşk konularını içermektedir.

Dizinin ana karakterlerinden Bong Woo Ri; babası ile beraber yaşayan bir genç kızdır. Cha Dong Joo ise kozmetik ürünleri satan bir şirketin gelecekteki sahibidir. Cha Dong Joo, çocukken bir kaza geçirdiği için Amerika’ya gitmiştir. Jang Yoon Ha ise Cha Dong Joo’nun üvey abisidir. Jang Yoon Ha, Amerika’da okuyup doktor olmuştur. Bong Woo Ri’nin ağabeyi çocukken kaybolmuştur. Bong Woo Ri, babasını ağabeyinin döneceğine dair teselli eder. Cha Dong Joo, babasının yanındayken Bong Woo Ri’yi görür ve aşık olur. Ancak, Bong Woo Ri’nin annesinin ölümüne Cha Dong Joo’nun ailesi sebep olmuştur. Bu yüzden aşkları imkansız gözükse de dizide olaylar farklı gelişecektir.

Korelilerin en başarılı oldukları konulardan biri olan melodram türünün bu başarılı yapımını mutlaka izleyin.

16 İris

İris

Son yılların aksiyon türünde en başarılı kore dizilerinden biri olarak gösterilen İris, o kadar sevildik ki ikinci devam dizisi ve filmdi de çekildi.

Konusu: Hyeong Jun ve Sa Woo arkadaştan öte birer kardeş olmuş, ulusal uzman güvenlik ajanlarıdır. Günün birinde ikisi birden ; aynı zamanda iş arkadaşları olan Seung Hee’ye aşık olurlar. Sa Woo; Seung Hee’ye olan duygularını bastırarak arkadaşının mutlu olmasını ister. Bu olaydan bir süre sonra Hyeong Jun; Macaristan’a özel bir görev dolayısıyla gider. Fakat, dönüş sırasında kaçarken yaralanır. Hyeong Jun, bunun Sa Woo tarafından kendisine kurulmuş bir tuzak olduğunu düşünür. Seung Hee ve Sa Woo; Hyeong Jun’dan kaçarken kaza geçirirler ve ayrı düşerler. Hyeong Jun ise IRIS isimli bir örgüt tarafından kurtarılır. IRIS’in görevi Kuzey ve Güney Kore’nin birleşmesini önlemektir.

Kore’nin dünyaca ünlü oyuncularını da barındıran dizi, bol aksiyon sahneleri ile keyifli zaman geçirtecek.

17 The 1st Sshop of Coffee Prince

The 1st Sshop of Coffee Prince

Komedi ve dram ağırlıklı The 1st Shop of Coffee Prince, gerçek aşkın anlatıldığı, romantik dizi türünde en iyi kore yapımlarının başında geliyor.

Dizinin ana karakterlerinden Go Eun Chan; babasının ölümünden sonra annesine ve kız kardeşine bakmaya çalışan sorumluluk sahibi ve güçlü bir kızdır. Yükü ağır olduğundan erkek gibi yetişmiş ve erkek görünümlüdür. Günün birinde Go Eun Chan, Choi Han Kyul isimli genç ve çapkın bir adamla tanışır. Bu ikili ortak çıkarlarından dolayı iş birliği yapar. Han Kyul, Coffee Prince isimli bir cafe açar. Ancak, kafesinde sadece erkek işçi çalıştırmak istemektedir. Bu yüzden, Eun Chan erkek taklidi yaparak cafede çalışmaya başlar. Bu ikilinin arasındaki ilişki zamanla farklı bir boyuta geçecektir. Dizide Han Kyul gerçek aşkın ne olduğunu keşfedecektir.

 

18 Rooftop Prince

Rooftop Prince

Komedi, dram, bilim kurgu ve fantastik türlerinin iç içe harmanlandığı Rooftop Prince,  2012 yapımı en başarılı kore dizilerinden biridir.

Dizinin konusu: Bundan 300 yıl önce veliaht prenses Park Ha ölü olarak bulunur. Prensesi çok seven Prens Lee Gak, sevdiği kadının katilini aramaya başlar. Arama sırasında ışınlanarak kendilerini bir anda 300 yıl sonrasında yani günümüzde bulurlar. 300 yıl öncesinden gelen insanların günümüze uyum sağlama çabaları dizide oldukça komik görüntülere sebep olur. Bununla birlikte, geleceğe ışınlanmanın sebebi prensesin ölümü ile alakalıdır. Prensesin neden öldürüldüğünü öğrenmek isteyen prens ve adamları her bölümde olayla alakalı bir düğümü çözerler. Olayların gün yüzüne çıkmasıyla beraber bu ışınlanmanın gerçek amacı belli olmuş olur.

Olayların bolca yaşandığı dizi, oldukça sürükleyici bir anlatıma sahiptir.

Bunları da beğenebilirsin