En İyi Kıyamet Filmleri – Kıyamet Sonrası Dünya Filmleri

78

Bu yazımda en iyi kıyamet filmleri önerilerinde bulunacağım.Dünyanın kıyameti yaşadığı ve insanlığın yok olması üzerine kurulu en iyi filmler listesi.

Distopik, ütopik ve kaotik gibi terimlerle açıklanan, dünyanın şuan ki halinden oldukça farklı görünümde olduğu bir gezegen hayali ile oluşturulmuş filmleri seviyorsanız, bu listedeki filmleri izlemenizi tavsiye ederim.

Filmler her zaman olduğu gibi imdb puanına göre en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanmıştır.Bu sıralama kullanıcıların genel kanısıdır fakat size göre belki listenin sonundaki film daha iyi olabilir.O yüzden eğer bu tür filmleri seviyorsanız, listedeki bütün filmlere şans vermenizi öneririm.

1 Children of Men – Son Umut

Children of Men – Son Umut

Dram ve gerilim ağırlıklı Children of Men filmi,  insanoğlunun neslinin tüketmesi üzerine kurgulanmış en iyi kıyamet temalı filmlerin başında geliyor.Clive Owen filmin baş rolünde yer almaktadır.

Tarih 2027 yılını gösterirken dünya kaotik bir ortam haline gelmiş ve dünyadaki en genç insan 18 yaşında ölmüştür. İnsanlık neslinin tükenme olasılığıyla karşı karşıya kalmıştır. Tam böyle bir zamanda, bir kadın mücizevi bir şekilde hamile kalmıştır.İnsanlığın biten umudunu yeşertmek için, bu kadının güvenli bir bölgeye götürülmesi gerekmektedir.Theo Faron bu görev için gönüllü olur.

2 The Road – Yol

The Road – Yol

Macera ağırlı film olan The Road, tüm zamanlaın en iyi kıyamet sonrası filmleri arasında gösterilmektedir.Yüzüklerin Efendisi’nin Arogonu, Viggo Mortensen filmin baş rolünde yer almaktadır.

Kıyamet sonrası bir dünyada her yer tehlikelidir.Dünyadaki besin kaynaklarının yok olması ve kalan son insanların açlıkları onları yamyamlaştırmıştır.Bir adam ve onun kıyametten sonra doğan oğlu, daha güvenli bir yer bulmak için güneye doğru tehlikeli bir yola çıkarlar.Adam yanında iki mermsi olan bir silah taşımaktadır.Biri kendi, diğeri oğlu için.Fakat silahı kullanmadan önce, gerçekten var olduğunu inandıkları o yere gitmek istemektedirler.

3 I am Legend – Ben Efsaneyim

I am Legend – Ben Efsaneyim

Will Smith’in baş rolünde olduğu I am Legend, dram ve bilim kurgu ağırlıklı en iyi kıyamet filmlerinden biridir.

İnsan yapımı, tedavi edilemez korkunç bir virüs insanoğlunun çoğunu öldürmüş, geri kalanları ise vahşi mutant yaratıklara dönüştürmüştür. Robert Neville, virüsün yayılmasını durdurmaya çalışan ama başarılı olamayan bir bilim adamıdır.Vücudu virüse karşı bağışıklık kazandığı için New York’da hayatta kalan tek kişidir.Salgından sonraki 3 yıl boyunca, kendi gibi hayatta kalan insanları aramıştır.Nihayetinde tek kalan olduğunu anlayıp, virüse karşı çözüm bulmak için amansız bir mücadeleye girecektir.

4 Snowpiercer – Kar Küreyici

Snowpiercer – Kar Küreyici

2013 yılının en çok ses getiren filmlerinden biri olan Snowpiercer, bilim kurgu ağırlıklı en farklı kıyamet filmidir.

Tarihi 2031 yılını gösterirken, başarısız bir iklim değişikliği deneyi, dünyayı bir buz kütlesine çevirmiş ve gezegende ki tüm yaşamı yok etmiştir.Hayatta kalan tek insanlar buz kırıcı tren olan Snowpiecer’ın içerisine girmeyi başaranlardır.Snowpiecer 17 yıldır hiç durmadan dünya etrafında yol almaktadır.İnsanoğlu trende de sınıfsal olarak ayrılmayı başarmıştır.Daha yüksek sınıflara geçmek isteyenler, büyük bir savaş vermek zorundadır.

5 The Book Of Eli – Tanrının Kitabı

The Book Of Eli – Tanrının Kitabı

Denzel Washington’un baş rolünde yer aldığı The Book of Eli, macera ve gerilim ağırlıklı en iyi kıyamet sonrası filmlerden biridir.

Dünya kıyameti yaşamış ve insanoğlunun çoğu ölmüştür.30 yıldır bir sırt çantası ile Kuzey Amerika boyunca batıya doğru giden Eli, yanında insanlığın devamı sağlayacak kutsal bir kitabı taşımaktadır.Fakat dünya kaotik bir ortamdır ve her yerde hırsızlar, haydutlar, katiller vardır.Kutsal kitap ise herkesin sahip olmak isteyeceği en değerli hazinedir.Yolu üzerinde bir kasabaya uğrayan Eli, burada kasabanın güçlü haydutu Carnegie’nin dikkati çeker.Carnegie, Eli’nin kutsal kitabı taşıdığını farketmesi uzun sürmez.Bundan sonra Eli için daha zor zamanlar başlar.

6 Divergent – Uyumsuz

Divergent – Uyumsuz

Distopik dünya temalı filmlerden biri olan Divergent, aksiyon, macera ve bilim kurgu temalı en iyi kıyamet filmlerden biridir.Kuralsız ve Yandaş adında 2 devam filmi bulunmaktadır.

Fütüristik bir distopyanın yaşandığı dünya da, insanoğlu genlerden gelen özellik ve erdemlerine göre beş farklı gruplara ayrılmaktadır.Gençler, bu gruplardan birine geçebilir ya da aileden gelen kendi grubunda kalabilmektedir.Tris Prior, herkesi şaşırtan bir seçim yaparak, hiç bir gruba dahil olmayan Uyumsuzlara katılır.Fakat Uyumsuz olmak isteyen herkes zorlu bir test süreçinden geçmesi gerekmetedir.

En iyi kıyamet filmleri öneri listesi burada son bulmaktadır.Eğer listeye eklenmesini istediğiniz film varsa, yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin