En İyi Dövüş Filmleri – Son Yılların En Başarılı 10 Boks Filmi

55

Boks filmi sevenler için hazırladığımız son yılların en iyi dövüş filmleri listesi ile karşınızdayız.

Filmleri oluştururken, ağırlıklı olarak boks filmlerini  ve dövüş sahnelerinin çok olmasını göz önüne olarak liste oluşturmaya çalıştık.Listedeki filmleri izlerken canlı boks maçı seyredeceğinizi garanti edebiliriz.

Filmler IMDB puanına göre sıralanarak, 2000 yılından daha yeni boks filmlerini içerecek şekilde hazırlanmıştır.

Dilerseiniz hemen en iyi dövüş filmleri listemizden biri seçerek,  izlemeye başlayabilirsiniz.

1 Warrior – Büyük Dövüş

Warrior – Büyük Dövüş

En iyi dövüş filmleri listesinin ilk sırasında olan Warrior,  dram ağırlıklı kaliteli dövüş sahnelerinin yer aldığı bir yapım.

Alkol bağımlısı eski boksör babaları ile araları iyi olmayan iki kardeşin, birbirleri ile de araları iyi değildir.Artık evli olan büyük kardeş Brendan Conlon, bir yandan öğretmenlik yaparken, bir yanda da sokak dövüşlerine katılıp ek gelir sağlamaktadır.Küçük kardeş Tommy ise askerden sıkıntılı olarak gelmiş,  katıldığı ring dövüşünde bir anda popüler olmuştur.Çok yüksek meblağlı bir dövüş turnuvasına iki kardeşte katılmak istemektedir.

2011 yapımı filmin başrolünde ünlü oyuncu Tom Hardy ve Joel Edgerton yer almaktadır

2 Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek

Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek

Oskar ödüllü dövüş filmi Million Dollar Baby,

Frankie Dunn hayatının büyük bir kısmını ringlerde dövüşçü yetiştirerek geçirmiştir. Suratsız çekilmez bir adam olduğundan tek dostu Scrap dışında etrafında kimse yoktur.Bir gün ring salonuna Maggie Fitzgerald adında bir kadın girer ve her şey değişir.

Filmin yönetme koltuğunda ve baş rolünde Clint Eastwood yer almaktadır.

3 Cinderalla Man

Cinderalla Man

Tüm zamanların en iyi dövüş filmlerinden biri olan Cinderalla Man, gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.Filmin baş rolünde oskar ödüllü oyuncu Russell Crowe yer almaktadır.

Ekonomik sıkıntının devam ettiği 1930’lu yıllarda Amerika da hayatını limanlarda işçilik yaparak sürdüren ve ailesine bakmakla yükümlü olan bir kişinin hayatını anlatmaktadır. Bu yükümlülükten ötürü çok sevdiği boksörlüğü bırakmak zorunda kalan James Braddock, gerçekleşmeyecek bile olsa hayalinden hiç vazgeçmemiştir. Rastlantı eseri bir boksörle dövüşmesi hayatını baştan aşağı değiştirecektir.

4 The Fighter

The Fighter

Son yılların en iyi boks filmlerinden biri olan The Fighter, gerçek hikayeden alınmış bir dövüş filmidir.Filmin baş rollerinde Mark Wahlberg ve Christian Bale yer almaktadır.

Eski efsane boksör ve abisi gibi efsane olmak isteyen küçük kardeşin hikayesidir. Dicky Ecklund, tüm zamanların en iyi boksörleri arasına yer alacakken, yanlış kararlar  ve uyuşturucu yüzünden yeteneğini harcamıştır.Kendisi gibi aynı yolda ilerleyen kardeşinin ise halen bir şansı vardır.Dick, kardeşine bu yolda yardımcı olacak ve yıkılan aile bağlarını onarmaya çalışacaklardır.

5 Creed

Creed

Rocky efsanesinin yeniden doğuşu olarak gösterilen yeni boks filmleri serisi Creed, en iyi dövüş filmleri listemiz de yer almaktadır.Film de Sylvester Stallone yer almaktadır.

Efsanevi boksör Apollo Creed’in oğlu olduğundan habersiz yetimhanede günlerini geçiren Adonis, bir gün üvey annesinin kendisini almaya gelmesiyle hayatıyla ilgili gerçekleri öğrenir.Bundan sonra tek isteği babası gibi boksör olmaktadır.Bunun için babasının eski dostu ve en büyük rakibi Roky Balboa’a gider.Rocky ilk başta kabul etmese de daha sonra bu genç yeteneğe bir şans vermek niyetindedir.

6 Southpaw

Southpaw

Dram ağırlık boks filmi olan Southpaw,  enfes dövüş sahneleri ile keyifli bir film.Film de Jake Gyllenhaal ve Rachel McAdams birlikte yer almaktadır.

Filmin konusu : Kariyerinin zirvesine çıkmak için çabalayan Billy Hope, ailesinden yana her şeyin yolunda gittiği bir hayat sürerken, karısının ölüm haberiyle kendini alkole ve uyuşturucuya vermiştir. Kızının velayetinin alınması ve evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelen Hope, hayatını eski bir boksör arkadaşı düzeltecektir. Kızını geri almak için mücadele eden bir adamın hikayesi anlatılmaktadır.

7 Boyka

Boyka

Dövüş film denilince akla ilk gelen filmlerden olan Boyka, 4. filmi ile kaldı yerden devam ediyor.Serinin bu filminde de enfes dövüş sahneleri yer almaktadır.

Boyka bu defa gözü büyk liglere dikmektedir.Fakat bir dövüş, rakibinin ölmesine yol açar.Dövüş düzenleyenlerin tutumları onu bazı şeyleri sorgulamaya iter.Ölen rakibinin ailesinin köle olarak zorla çalıştırıldığını öğrendiğinde, tek amacı kadını kurtarmaktır.

8 Bleed for This

Bleed for This

Azmin en iyi örneklerinden birini gösteren boksörün hayatının anlatıldığı bu film dövüş sahneleri ile en iyi boks filmleri arasında kendine yer buluyor.

Büyük bir araba kazasından sonra yürüyemeyeceğini düşünen Dünya boks şampiyonu Vinny Pazienza’nın gerçek hayat öyküsüdür.Profesyonel eğitmeninin yardımlarıyla,  yürümekle kalmayıp,  mucizevi olarak kazadan kısa bir süre sonra şampiyonluk kemerini tekrar alabilmek için zorlu ve yorucu yaşam şartlarıyla ringlere dönüş hikayesi anlatılmaktadır.

9 Never Back Down

Never Back Down

MMA dövüşü sahneleri ile akıllarda yer edinen Never Back Down, başarının azim ve pes etmemekle alakalı olduğunu gösteren en iyi dövüş filmlerinden biridir.Sean Faris, ve Amber Heard filmin ana rollerinde yer almaktadır.

Kardeşinin spor kariyeri için farklı bir şehre taşınmak zorunda kalan Jake, geçmişi ile yüzleşemeyen sorunlu biridir.Yeni şehrindeki okulunda da arkadaş edinmek hiç kolay olmayacaktır.Bu süreçte yolu bir dövüş hocasının salonuna düşer. Jake bundan sonra kendini keşfetmeye başlayacaktır.

10 Fighting

Fighting

Etkileyici dövüş sahneleri ile Fighting, iyi bir zaman geçirmenizi sağlayacak.Channing Tatum ve Terrence Howard filmde birlikte rol almaktadır.

Shawn MacArthur’ın küçük bir kasabada başlayan hayat hikâyesi, New York farklı boyutlara geçecektir. Sokak satıcılığı yaparak yaşamını sürdürmeye çalışan Shawn, dövüşçü avcısı tarafından keşfedildikten sonra sokak dövüşlerine katılarak para kazanmaya başlar.Kısa zamanda tanınmaya başlamıştır.İşler bundan sonra onun için hiç kolay olmayacaktır.

En iyi dövüş filmleri listemizin burada sonu geldik.Listede olmasını istediğiniz gözden kaçırdığımız filmler varsa, yorum kısmında iletebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin