En Yeni 2018 Yapımı Netflix Dizileri

2018 de İlk Sezonu Yayınlanan Netflix Dizileri

334

En güncel ve yeni 2018 yapımı Netflix dizileri listesi ile karşınızdayız.

Daha önce yayınladığımız tüm zamanların en iyi Netflix dizileri listesi oldukça beğenildi.Bu defa yeni dizi arayışı içerisinde olanlar için, hazırladığımız sadece yapımı 2018 yılına ait dizilere yer verdik.

Aslında güncel 2018 yılının merak edilen dizileri ile ilgili de bir liste oluşturmuştuk.Fakat özellikle Netflix orijinal dizileri hakkında en yeni yapımları merak ettiğinizi biliyoruz.İşte merakınıza cevap olacak liste karşınızda.

Liste oluşturulurken, puanlama sistemi değil de, Netflix üzerinde ilk gösterim tarihine göre, 2018 yılı içerisinde en yeniden en eskiye doğru yapılmıştır.

1 Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina

90lı yılların kült dizisi Sabrina’nın yeniden uyarlaması olan Chilling Adventures of Sabrina, cadı ve büyücülük konulu, korku türünde en yeni Netflix dizisidir.

Dizinin konusu : Yarı cadı yarı ölümlü genç cadı Sabrina, ailesini ve yakınındaki insanları karanlık şeytani güçlere karşı korumak için korku dolu bir serüvene adım atıyor.

Netflix, 2018 yapımı Sabrina dizisi ile bu senenin popüler konusu cadı dizilerine giriş yapıyor.Ayrıca 2018 yılında çıkan ikinci Netflix korku dizisi oluyor.

2 The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

Yılın en çok merak edilen dizilerinden The Haunting of Hill House, korku türünde Netflix 2018 yapımı bir dizidir.

Dizinin konusu :  Yıllar önce 5 küçük çocuk ve 2 ebeveyne ev sahipliği yapan tepedeki ev,  şimdilerde ülkenin en ünlü hayalet evlerinden biridir.Pekte hoş olmayan anılarla, o evden ayrılan kardeşler, yıllar sonra o eve tekrar geri dönmek zorundadır.Bu defa geçmişte bıraktıkları bazı şeyler tekrar geri dönecektir.

Uzun yıllar sadece korku ağırlıklı bir film beklentisi olanlara, Netflix bu korku dizisi ile cevap vermiş.Seyirliği yüksek, merak uyandıran, yer yer geren, şiddetle tavsiye edilebilecek bir korku serisi sizi bekliyor.

3 Élite

Élite

Dizinin konusu : Netflix bu defa Türk dizilerinden sıkça yer alan, zengin öğrenciler ve fakir öğrenciler arasındaki ilişkilere al atıyor.İşçi sınıfından gelen 3 öğrenci, zenginlerin okuduğu özel bir okula nakil olur.Tabi ki bu iki farklı toplumsal yapıdan gelen grup bir birleri ile bir çatışmaya girecektir.

Netflix’in İspanyol dizi serilerinden en yenisi olan Elite,  2018 yılında ilk sezonu ile giriş yaptı.

4 The Good Cop

The Good Cop

En yeni Netflix dizileri arasında polis ve dedeflik üzerine kurgulu komedi, dram dizisi The Good Cop izlemeye değer.

Dizinin konusu : Saplantılı derece dürüst bir NYPD cinayet masa dedektifi ve onun tam tersi kişiliğe sahip eski polis babasının konusu anlatılmaktadır. Tony Caruso Jr. her işin de dürüst olan, akıllı ve yetenekli bir dedektiftir.Babası ile aynı ismi paylaşmanın yanında ayrıca meslektaştır. Fakat baba Tony, sorunlu bir kişiliktir ve 7 yıl hapis yatmış, polislikten atılmıştır.Adeta bir suç paratoneri olan baba Tony, sürekli bir belanın içerisinde yer alır, oğul Tony ise babasını kurtarma derdindedir.

5 Maniac

Maniac

Netflix’in bilim kurgu ögeleri ile örülü komedi dizisi Maniac, bu senenin en iddialı yapımlarından biri oldu.

Dizinin konusu : Annie Landsberg ve Owen Milgrim adında birbirini tanımayan iki yabancı, bir ilaç denemesinde karşılaşır.Bu ilaç, geliştiricisi tarafından iddia edildiğine göre, zihinsel olan bütün sorunları ortadan kaldırıyor.İkili ve beraberinde ki 8 kişi, 3 gün sürecek ve hiç bir komplikasyon veya yan etkisi olmayan bir deneye kobay oluyor.fakat işler beklendiği gibi gitmiyor.

Henüz ilk sezonu yayınlanan 2018 yapımı dizinin başrollerinde ünlü Hollywood oyuncuları Emma Stone ve Jonah Hill yer alıyor.İkili dizi de izlemek oldukça keyifli.

6 Insatiable

Insatiable

2018 yapımı Netflix dizisi olan Insatiable, dram ve gerilim odaklı gençlik dizisidir.

Dizinin konusu : Patty Bladell, bir çok haksızlığa ve zorbalığa uğramış genç bir kızdır.Çevresinden intikam almak için güzellik yarışmasına katılmaya karar verir.Ona bu konu da yardımcı olacak kişi de gözden düşmüş biri olan Bob Armstrong’dan başkası değildir.Fakat Armstrong, dünyaya ne kazandıracağını gerçek anlamda bilmemektedir.

Entrika, intikam ve hırsın sürekli yer aldığı çerezlik bir Netflix orijinal dizisidir.

7 La Casa de Las Flores

La Casa de Las Flores

2018 yılı Netflix dizisi LA Casa de Las Flores, kara komedi türünde bir dizi.

Dizinin Konusu : Kocasının metresi tarafından zedelenen aile itibarını, ne pahasına olursa olsun korumaya çalışan güçlü ve zengin bir kadının hikayesi anlatılmaktadır.Gün geçtikçe daha kötü olmaya başlayan aile yapısına gönderme üzerine kara komedi dizisidir.

8 Sacred Games

Sacred Games

2018 yılının en çok ses getiren Netflix dizileri arasına yer alan Sacred Games, Netflix’in uluslararası projelerinden olup, bu anlamda ilk Hint dizisidir.

Dizinin konusu : Mumbai polis departmanında görev yapan Sartaj Singh, Hindistan’ın yozlaşmış hukuk sistemi, yozlaşma, zenginin her zaman haklı olduğu bir ortamda sisteme kafa tutmasını anlatacak.Hikaye polis şefi Sartaj ile kimliği belirsiz acımasız bir gangster üzerinden kurgulanıyor.Dünyaca ünlü Hint yazar  Vikram Chandra’ın romanından uyarlanan dizi, Hindistanın arka sokaklarına yönelecek.

Bollywood sinemasının en sevilen aktörlerinden Saif Ali Khan dizinin baş rolünde yer alıyor.

9 The Rain

The Rain

2018 yapımı The Rain dizisi kıyamet temalı bilim kurgu dizisidir.

Dizinin konusu : Bildiğimiz dünya sona ermiştir. Yağmurla gelen acımasız bir virüsün İskandinavya’daki neredeyse tüm insanları silip süpürdüğü zamandan altı yıl sonra, iki Danimarkalı kardeş, saklandıkları sığınaktan dışarı çıkar. Kısa bir süre sonra bir grup gençte onlara katılır ve birlikte terkedilmiş İskandinavya’da, herhangi  bir yaşam belirtisi olup olmadığını öğrenmek için  tehlike dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Netflix’in en iddialı 2018 yapımı dizilerinden biri olarak lanse edilen dizi, istenen etkiyi yaratamadı.

10 Lost in Space

Lost in Space

En yeni bilim kurgu dizileri arasında yer alan Lost in Space, 1965 yılında yayınlanan aynı isimdeki bilim kurgu dizisinden esinlenmiş, uzay temalı diziler arasında yeri alıyor.

Dizinin konusu : Lost in Space; insanlığın yok olmasıyla ilgili bir komplo teorisinin anlatıldığı bir dizidir. Dizide; sebebi bilinmeyen bir şekilde dünyaya çarpan bir nesne insanların hayatını tehdit etmektedir. Bu sebepten dolayı, insanlar yaşamlarını devam ettirmek için farklı yerler keşfetmek zorunda kalmışlardır. Dizi, 2046 yılında bir grup seçilmiş ailenin Jupiter adındaki uzay gemisi grubuna yerleştirilmesini anlatmaktadır. Bu seçilmiş aileler koloniler kurmaları amacıyla Jupiter’e yerleştirilmişlerdir. Fakat, bu uzay gemisi ileride bir kaza geçirecektir. Kaza sonrası her biri farklı yere dağılacaktır. Robinson ailesi ise yaşamın çok zor olduğu bir gezegene düşecektir.

2018 yapımı Netflix bilim kurgu orijinal dizisidir.

11 O Mecanismo

O Mecanismo

2018 yılının iddialı Netflix dizileri arasına yer alan O Mecanismo, Netflix’İn uluslararası projelerinden olup, bu anlamda ilk Brezilya dizisidir.

Dizinini Konusu : Bir grup idealist dedektifin, devlete ait petrol ve inşaat şirketlerindeki yolsuzlukları farketip olayın üstüne gitmesini anlatmaktadır.Brezilya’da meydana gelen politik yozlaşmaya ışık tutmaktadır.

Gerçek hikayeden esinlenilen dizi Netflix Orijinal serisidir.

12 Altered Carbon

Altered Carbon

En yeni bilim kurgu dizisi olan Altered Carbon, yapay zeka temalı bir dizidir.

Dizinin konusu : Günümüzden 300 yıl sonra ki zamanda geçecek olan Altered Carbon; cinsellik, aşk, cinayet ve ihanetlerin üstüne kurulmuş olayların zincirlemesinde geçecektir. Teknoloji o kadar gelişmiştir ki toplumun yaşam tarzı tamamen değişmiştir. İnsanların bilinci farklı bedenlere yerleştirilebiliyor. Teknoloji artık beyin ölümünü ortadan kaldırmıştır. Bu yeni düzene karşı durmaya çalışan yıldızlar arası elit savaşçılardan birisi olan Takechi Kovacs, yaşanan direniş sonrasında hayatta kalabilen tek asker. Bilinci yüzyıllardır hapis altında tutulur. Çok zengin olan ve zenginliği sayesinde uzun süredir hayatta kalan Laurens Bancroft, Kovacs’a yeniden yaşama şansı verir. Ondan bir cinayeti çözebilmesi için yardım ister. Hikayeyi ilginç kılan kısım ise çözmesi istenilen cinayet, Bancroft’un cinayetidir.

Dizi, 2018 yılında Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

13 Everything Sucks

Everything Sucks

Komedi türünde gençlik dizisi olan Everything Sucks, 1996 yılında Oregon’da geçmektedir.Netflix dizisi 2018 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Dizide, liseye yeni başlaya gençlerin başından geçen olaylar komik bir dille anlatılmaktadır. Günlerinin büyük bölümünü okulda geçiren öğrenciler, bu durumu çok daha eğlenceli ve çekilebilir kılmak için yollar aramaktadır. Okulun video kulübüne katılmaya karar veren 3 arkadaş, bir diğer kulüp olan drama kulübü öğrenciler ile çekişmeye girer ve birbirlerine düşmanlık beslerler. Daha sonra kendini affettirmek isteyen video kulübü öğrencileri, ortak bir film çekmeyi teklif eder. Böylelikle ortak film işine giren iki grubun eğlenceli ve komik maceraları başlayacaktır. Dizi, 1990’lı yılların eğlenceli ve sade günlerini izleyenlerine yaşatmaktadır.

2018 yapımı Netflix gençlik komedi dizisidir.

En güncel 2018 yapımı Netflix dizileri listesi burada bitmektedir.Yılın geri kalanında yeni diziler çıkarsa, listemizde ekli olarak bulacaksınız.

Bu listeyi hazırlama sebebimiz, eski efsane dizileri bitirip, son zamanlarda çıkmış kaliteli yapımlardan haberiniz olsun diye oluşturduk.Eğer listeye eklenmesini istediğiniz yapımlardan olursa yorum kısmında yazabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin