2018 Yapımı En Çok Merak Edilen Yabancı Diziler

369

Yabancı dizi önerileri listemizde bu defa 2018 yapımı en çok merak edilen yabancı dizler yer almaktadır.2018 yılında çok fazla dizi olmasına yayınlanmaya başlamasına rağmen, bu listede ilk sezonları ile beğeni toplamış 11 yapımı sıraladık.

Ülkemizde yabancı dizilere olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor.Hatta her dizinin kendi fanatik izleyicileri bile var. Eğer sizin halen favori bir dizinin yoksa, bu yeni dizilere göz atabilirsiniz.

1 Sacred Games

Sacred Games

2018 yılının en çok ses getiren Netflix dizileri arasına yer alan Sacred Games, Netflix’in uluslararası projelerinden olup, bu anlamda ilk Hint dizisidir.

Dizinin konusu : Mumbai polis departmanında görev yapan Sartaj Singh, Hindistan’ın yozlaşmış hukuk sistemi, yozlaşma, zenginin her zaman haklı olduğu bir ortamda siteme kafa tutmanısı anlatacak.Hikaye polis şefi Sartaj ile kimliği belirlisiz acımasız bir ganster üzerinden kurgulanıyor.Dünyaca ünlü Hint yazar  Vikram Chandra’ın romanından uyarlanan dizi, Hindistan’ın arka sokaklarına yönelecek.

Bollywood sinemasının en sevilen aktörlerinden Saif Ali Khan dizinin başrolünde yer alıyor.

2 Cobra Kai

Cobra Kai

2018 yılında Youtube Red dizisi olarak gösterilmeye başlanan Cobra Kai, karate kid efsanesini ekranlara taşıyor.

Dizinin Konusu : 30 yıl önce 1984 All Valley Karate turnuvasından karşılaştıktan sonra yolları ayrılan Johnny Lawrence ve Daniel LaRousso, bu kez tekrar rakip olacaklar.Lawrence bu süre zarfında, işssiz başı boş bir hayat sürerken, LaRousso başarılı bir iş kariyeri yapmış, güzel bir evliliği ve bir kızı olan adamdır.İkili bu defa kendi değil öğrencileri sayesinde karşı karşıya gelecekler.

3 Altered Carbon

Altered Carbon

2018 yapımı Netflix dizisi Altered Carbon, kıyamet temalı bilim kurgu dizisidir.

Dizinin konusu : Günümüzden 300 yıl sonra ki zamanda geçecek olan Altered Carbon; cinsellik, aşk, cinayet ve ihanetlerin üstüne kurulmuş olayların zincirlemesinde geçecektir. Teknoloji o kadar gelişmiştir ki toplumun yaşam tarzı tamamen değişmiştir. İnsanların bilinci farklı bedenlere yerleştirilebiliyor. Teknoloji artık beyin ölümünü ortadan kaldırmıştır. Bu yeni düzene karşı durmaya çalışan yıldızlararası elit savaşçılardan birisi olan Takechi Kovacs, yaşanan direniş sonrasında hayatta kalabilen tek asker. Bilinci yüzyıllardır hapis altında tutulur. Çok zengin olan ve zenginliği sayesinde uzun süredir hayatta kalan Laurens Bancroft, Kovacs’a yeniden yaşama şansı verir. Ondan bir cinayeti çözebilmesi için yardım ister. Hikayeyi ilginç kılan kısım ise çözmesi istenilen cinayet, Bancroft’un cinayetidir.

4 Castle Rock

Castle Rock

2018 yılında Hulu orijinal dizisi olarak yayınlanmaya başlayan Casle Rock, dünyaca ünlü yazar Stephen King’in psikolojik korku hikayelerinden derlenerek çekilen epik bir dizi.

Dizinin konusu : King’in hikayelerinde sıkça bahsedilen kurgusal Maine kasabasında yer alan Castle Rock, kasvetli, karanlık bir ortamdır.Yazarın bir çok roman ve filminden derleme ile ortaya gerilim odaklı bir dizi çıkmıştır.Eğer King hayranıysanız, bu dizi de bir çok efsane yapıtın karışımını bulacaksınız.

5 The Terror

The Terror

Dizinin Konusu : 1845 yılında Kuzey Geçit yolunu keşfetmek için yola çıkan İngiltere Kraliyet Donanmasına ait Terror ve Erebus adındaki iki geminin yolculuğunu ele almaktadır.En son avrupalı balıkçılar tarafından Barfin Körfezinde görüldüler ve ondan sonra ne gemilerden ne de mürettabatından haber alınabildi.

Dizi gerçek bir hikayeden yola çıkarak oluşturulmuştur.

6 O Mecanismo

O Mecanismo

2018 yılının iddialı Netflix dizileri arasına yer alan O Mecanismo, Netflix’İn uluslararası projelerinden olup, bu anlamda ilk Brezilya dizisidir.

Dizinini Konusu : Bir grup idealist dedektifin, devlete ait petrol ve inşaat şirketlerindeki yolsuzlukları farketip olayın üstüne gitmesini anlatmaktadır.Brezilya’da meydana gelen politik yozlaşmaya ışık tutmaktadır.

Gerçek hikayeden esinlenilen dizi Netflix Orijinal serisidir.

7 Yellowstone

Yellowstone

Alternatif western dizisi Yellowstone, suç ve dram ağırlıklı 2018 yapımı en iddialı yabancı dizler arasında gösteriliyor.

Dizinin Konusu : Montana’da Amerika’nın en büyük arazisi işleten Dutton ailesinin gözünden Amerikanın iyi ve kötü tarafları anlatılıyor.Aile resi John Dutton’nun, arazi mafyaları, yabancı istimlakçılar ve İlk Milli Park olacağı söyletileri nedeniyle sürekli saldırı altında olan arizilerini korumak zorunda.Kanlı arazi olarak lanse edilen bu topraklarda, sular zehirleniyor, faili meçhul cinayetler gün yüzüne çıkmıyor.

Amerika’da yozlaşmanın gün yüzüne çıktığı bu diziyi kaçırmayın.Ünlü Hollywood yıldızı Kevin Constner başrolde.

8 Sharp Objects

Sharp Objects

Suç, dram ve gizem ögeleri barındıran Sharp Objects, 2018 yılının en çok merak uyandıran dizilerinden biri.

Dizinin Konusu: Adli muhabir Camille Preaker, kısa bir süreliğine psikiyatri hastanesinde kaldıktan sonra, iki küçük kızın cinayetini araştırmak için memleketine dönmek zorundadır.Onu orada, neredeyse yıllardır hiç konuşmadığı sinir hastası annesi ve ürkütücü 13 yaşındaki üvey kız kardeşi beklemektedir.Kasabadaki evinde, eski odasına yerleşen Camillie, onu ruhsal tramvaya sokan anılarıyla yüzleşmeye başlar.Ne yazık ki bu olayı çözebilmesi için kendi geçmişine geri dönmesi gerekiyor.

Dizinin başrollerinde hollywoodun ünlü oyuncuları Amy Adams ve Patricia Clarkson yer alıyor.

9 La Casa de Las Flores

La Casa de Las Flores

2018 yılı Netflix dizisi LA Casa de Las Flores, kara komedi türünde bir dizi.

Dizinin Konusu : Kocasının metresi tarafından zedelenen aile itibarını, ne pahasına olursa olsun korumaya çalışan güçlü ve zengin bir kadının hikayesi anlatılmaktadır.Gün geçtikçe daha kötü olmaya başlayan aile yapısına gönderme üzerine kara komedi dizisidir.

10 Killing Eve

Killing Eve

Roman uyarlaması olan Killing Eve, dramatik bir suç ve gerilim dizisidir.

Dizinin konusu : Eve, her zaman casus olma hayalleri kuran, gerçekte güvenlik hizmetleri veren bir firmada operatör olarak çalışan, hayattan bezmiş bir kadındır. Villanelle ise, yaptığı işinin hakkını veren bir seri katildir.Birbirlerine zıt, bir o kadar da takıntılı olan bu iki kadının kedi fare oyununu izleyeceğiz.

11 Patrick Melrose

Patrick Melrose

Aynı isimli romandan uyarlama olan Patrick Melrose, 5 bölümlük bir mini-dizidir.

Dizinin Konusu : Her bölümünde Melrose’un bir anısı anlatacak.Melrose’un Güney Fransada geçen ayrıcaklı fakat bir o kadar da tramvatik çocukluk yıllarını ve ağır uyuşturucu bağımlısı olduğu yirmili yaşlardaki New York anılarını ekranlara taşıyacak.

Dizinin başrolünde tüm zamanların en iyi yabancı dizilerinden biri olan Sherlock dizisi ile ününe ün katan Benedict Cumberbatch yer alıyor.

2018 yapımı en çok merak edilen yabancı diziler öneri listesi yeni dizilerin çıkması ile devamlı olarak güncellenecek.

12 Bodyguard

Bodyguard


Bodyguard, politik gerilim türünde 2018 yapımı İngiliz dizisidir.

Dizinin Konusu: İngiltere, sıralı terör saldırılarının hedefindedir.İçişleri Bakanı, terör olaylarını önlemek için katı politikalar uygulamak istemektedir.Eski savaş gazisi, David Budd ise politik ataklarını nedeniyle hedef haline gelen İçişleri Bakanı Julia Montague’i korumakla görevlidir.

Aksiyon, gerilim odaklı her bölümü merak uyandıran dizi, 2018 yapımı mini dizi olarak lanse edilmiştir.Dzinin 2. sezonu Netflix ile devam edecek.

13 A Discovery of Witches

A Discovery of Witches


Fantastik, gerilim ve romantik türünde ortaya çıkan A Discovery of Witches, iblisler, vampirler ve cadılarla dolu bir dünyayı ekrana taşıyor.

Diana Bishop, Oxford’da kariyer peşinde koşan bir cadıdır.Fakat ailesine olanlar yüzünden cadı güçlerini bugüne kadar kullanmayı reddetmiştir.Tez araştırması için, uzun yıllardır kayıp olan bir simya kitabı elde ettiğinde, kadim dünyanın bütün yaratıklarının ilgi odağı haline getirir.Artık peşinde güçlü cadılar, vampirler, iblisler vardır.

Vampir, cadı ve iblis gibi farklı formdaki yaratıkların güç savaşlarını izleyeceğimiz bu dizi, şimdiden oldukça beğeni topladı.

14 The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

Yılın en çok merak edilen dizilerinden The Haunting of Hill House, korku türünde Netflix 2018 yapımı bir dizidir.

Dizinin konusu :  Yıllar önce 5 küçük çocuk ve 2 ebeveyne ev sahipliği yapan tepedeki ev,  şimdilerde ülkenin en ünlü hayalet evlerinden biridir.Pekte hoş olmayan anılarla, o evden ayrılan kardeşler, yıllar sonra o eve tekrar geri dönmek zorundadır.Bu defa geçmişte bıraktıkları bazı şeyler tekrar geri dönecektir.

Uzun yıllar sadece korku ağırlıklı bir film beklentisi olanlara, Netflix korku dizisi ile cevap vermiş.Seyirliği yüksek, merak uyandıran, yer yer geren, şiddetle tavsiye edilebilecek bir korku serisi sizi bekliyor.

15 Maniac

Maniac

Netflix’in bilim kurgu ögeleri ile örülü komedi dizisi Maniac, bu senenin en iddialı yapımlarından biri oldu.Bu yapımla Netflix komedi dizileri ile de başarılı olabileceğini gösterdi.

Dizinin konusu : Annie Landsberg ve Owen Milgrim adında birbirini tanımayan iki yabancı, bir ilaç denemesinde karşılaşır.Bu ilaç, geliştiricisi tarafından iddia edildiğine göre, zihinsel olan bütün sorunları ortadan kaldırıyor.İkili ve beraberinde ki 8 kişi, 3 gün sürecek ve hiç bir komplikasyon veya yan etkisi olmayan bir deneye kobay oluyor.fakat işler beklendiği gibi gitmiyor.

Henüz ilk sezonu yayınlanan 2018 yapımı dizinin baş rollerinde ünlü Hollywood oyuncuları Emma Stone ve Jonah Hill yer alıyor.İkili dizi de izlemek oldukça keyifli.

 

Bunları da beğenebilirsin